ПРОЦЕС ПОДАЧІ ЗАЯВИ

Заявники, які хочуть подати документи на отримання національної чи Шенген візи, можуть скористатися послугами Пунктів Прийому Візових Анкет до Польщі в Україні, здійснивши попередній запис на подачу документів.

Також інформуємо, що кожен заявник, який планує подавати документи на візу має можливість подавати документи безпосередньо у Консульській установі при умові попередньої реєстрації на інтернет-сторінці https://www.e-konsulat.gov.pl/

Підстава для прийняття документів:

 • на національну візу – офіційна реєстрація у відповідному консульському окрузі
 • на отримання візи Шенген – документи, які підтверджують факт роботи чи навчання у відповідному консульському окрузі, реєстрація у відповідному консульському окрузі

Заявники, котрі зареєстровані у Луганській або Донецькій області, можуть подавати документи на отримання візи в будь-якому ППВА на території України за умови надання одного з документів, вказаних нижче:

 • у випадку подачі документів на національну візу: довідка, яка підтверджує факт переселення з Донецької чи Луганської області
 • у випадку подачі документів на візу Шенген:
  • документи, які підтверджують факт роботи у відповідному консульському окрузі
  • документи, які підтверджують факт навчання в відповідному консульському окрузі
  • довідка, яка підтверджує факт переселення з Донецької чи Луганської області

Територіальна компетенція Генеральних Консульств Республіки Польща в Україні та Консульського відділу Посольства РП в Україні
Генеральне Консульство у Львові: Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області.
Генеральне Консульство у Харкові: Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області.
Генеральне Консульство у Вінниці: Вінницька, Чернівецька, Житомирська та Хмельницька області
Генеральне Консульство в Луцьку: Волинська, Рівненська та Тернопільська області.
Генеральне Консульство в Одесі: Одеська, Херсонська та Миколаївська області, місто Севастополь та Автономна Республіка Крим..
Консульський відділ Посольства РП в Україні: м. Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська та Кіровоградська області.

 
Крок 1: Визначте мету поїздки та ППВА.
У випадку, коли Ви плануєте перебувати в Польщі максимум 90 днів протягом наступних 180, Ви маєте складати документи на отримання візи Шенген (детальніше про це – тут), якщо більше 91 дня протягом наступних 180 – на отримання національної візи до Польщі (більше – тут). Якщо вас цікавить Малий Прикордонний Рух – ви маєте подавати документи на отримання відповідної картки. Підготуйте повний комплект документів необхідних для подачі документів на вибрану Вами візову категорію.

Крок 2: Оплатіть за послугу ППВА
Зверніться до найближчого відділення Кредо Банку чи Ідея Банку та передплатіть сервісний збір для подальшого здійснення реєстрації.  

Під час здійснення оплати необхідно впевнитися, що Ви маєте право подавати документи в обраному ППВА.
ППВА приймають документи відповідно до територіальної компетенції Генеральних Консульств РП в Україні, як вказано вище. Підставою для прийняття документів на національну візу є офіційна прописка в цих областях, а заяви на отримання візи Шенген можуть бути також прийняті від заявників, що офіційно зареєстровані в інших консульських округах, однак можуть надати довідку з місця роботи / навчання у відповідному Консульському Окрузі.
Список та адреси філій:

KredoBank - http://www.kredobank.com.ua/our_coordinates.html
IdeaBank - http://www.ideabank.ua/uk/map/

Сервісний збір за послуги ППВА сплачується кожним заявником індивідуально, незалежно від того, чи буде оплачуватися наступний візовий збір. Виключення становлять батьки, що оплачують сервісний збір за неповнолітніх дітей (до 18 років) та подружжя один за одного за наявності документів, які підтверджують родинні зв’язки (оригінали внутрішніх та закордонних паспортів, оригінал свідоцтва про одруження чи – для дітей – свідоцтва про народження).
Зауважте, що під час оплати Вам необхідно буде надати касиру:

 • оригінал свого закордонного паспорта
 • Ваше прізвище та ім'я, латинськими літерами, згідно даних, вказаних у закордонному паспорті
 • діючий номер Вашого телефону, за яким з Вами можна буде контактувати в разі потреби, а також для здійснення Вами реєстрації через кол-центр з метою подачі документів до ППВА.
 • ППВА та категорія візи, на яку Ви подаєте документи

* оплата сервісного збору приймається лише у відділеннях, які знаходяться поза межами ППВА. Банківські відділення, які знаходяться безпосередньо всередині ППВА не приймають такі оплати.

Під час здійснення оплати уважно перевіряйте всю надану вами інформацію. Якщо Ви знайшли помилку у вашому прізвищі, імені, номері чи серії паспорту, негайно повідомте про це касира з метою виправлення та надання нового чеку. У випадку наявності помилок у квитанціях виданих касиром Ідея Банку чи Кредо Банку запис на подачу документів може не відбутися.
У квитанції будуть зазначені ваші прізвище, ім’я, номер паспорту,  унікальний код до реєстрації, Ваш номер телефону, ППВА та категорія візи, на яку Ви бажаєте подавати документи.

Крок3: Здійснення реєстрації
Через 24 години після здійснення попередньої оплати, Ви матимете можливість зареєструватись для подачі документів у ППВА. Здійснити реєстрацію можна наступним чином: 
 • на інтернет сторінці http://www.polandvisa-ukraine.com/index.html   або
 • у кол-центрі: : +38 044 5955151, +38 032 2984410, + 38 032 2424564, +38 050 4193010; + 38 067 3430480, +38 093 1755503 з понеділка до п’ятниці, окрім вихідних та свят з 08:00 до 22:00

Важливо: з’єднання з оператором кол-центру для реєстрації до ППВА можлива лише з того номеру, який був Вами наданий у відділенні банку в момент оплати сервісного збору.

Для здійснення реєстрації, в обох випадках, необхідно надати наступні дані:

 • Ваш Індивідуальний номер, зазначений на банківській квитанції про оплату послуг ППВА
 • Ваше ім'я, прізвище, серію і номер діючого закордонного паспорта.
 • Усі дані повинні відповідати даним, вказаним у закордонному паспорті.

Просимо пам’ятати, що запис / перезапис / скасування реєстрації може бути здійснене виключно заявником особисто, подружжям один за одного або батьками за неповнолітніх дітей за допомогою колл-центру.
Зауважте, активація коду відбувається лише у робочі дні.
Для того щоб ознайомитися з інструкцією для здійснення реєстрації – натисніть тут .

Підчас реєстрації за допомогою колл-центру, так само як і протягом реєстрації онлайн потрібно надати свої персональні дані та код ПТН. Після здійснення реєстрації Вам надійде лист-підтвердження про успішне завершення реєстрації. У листі повинні бути вказані всі дані всіх осіб, яких Ви реєстрували. Відсутність даних хоча б однієї особи означає, що реєстрація не відбулася для такого заявника і необхідно повторити процедуру реєстрації для нього/ неї знову.

Важливо пам’ятати:

 • У випадку, якщо надані Вами дані при реєстрації не відповідатимуть даним, зазначеним у Вашій квитанції – реєстрація буде неможлива.
 • Оплачена квитанція із зазначеними особистими даними не може бути передана третім особам. Право скористатися послугами ППВА має лише те людина, дані якої зазначені у квитанції про оплату.
 • Радимо Вам здійснити реєстрацію на підставі унікального коду не пізніше 2 місяців з моменту оплати. Квитанція про оплату послуг ППВА вважається дійсною протягом 3 місяців із дня оплати.
 • За допомогою квитанції з унікальним кодом можна здійснити лише одну реєстрацію для подачі документів.
 • Термін дії банківського коду для здійснення реєстрації – 90 днів від дати оплати.

 

Крок 1: Визначте мету поїздки до Республіки Польща та зберіть усі необхідні документи.

 • У випадку короткострокового перебування (максимум 90 днів протягом наступних 180) Ви маєте подавати документи на отримання візи Шенген
 • У випадку довгострокового перебування (більше 91 дня протягом наступних 180) Ви маєте подавати документи на отримання національної візи.

Щоб отримати більше інформації про візу Шенген – натисніть тут, про національну візу – натисніть тут.

Підготуйте повний комплект документів необхідних для подачі на обрану Вами категорію візи. Список необхідних документів можна знайти на сайті.

Крок 2: Здійсніть оплату за послуги ППВА

Зібравши всі необхідні документи, відвідайте будь-яке відділення Кредо Банку чи Ідея Банку та оплатіть сервісний збір на підставі оригіналу Вашого закордонного паспорту. У випадку здійснення оплати за члена подружжя / неповнолітніх дітей, надайте оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки та їхні закордонні паспорти.

Під час здійснення оплати необхідно:

 1. обрати категорію візи:
  С – віза Шенген, інші цілі, крім туризму, наприклад, бізнес, спорт, культура, лікування, відвідини, міжнародні перевезення, транзит і т.д.
  Т – віза Шенген туристична
  D – Національна віза, наприклад, для роботи, навчання)
 2. обрати ППВА
 3. вказати актуальний номер Вашого особистого телефону.

Після здійснення оплати Ви отримаєте унікальний код PTN для реєстрації.

ВАЖЛИВО: Просимо впевнитися, що наданий Вами номер телефону  є правильним, доступним та належить Вам. У випадку, якщо Вами буде наданий невірний номер телефону, або номер телефону, що Вам не належить, здійснення реєстрації буде неможливим, у зв’язку з чим Вам буде повернено кошти.

Можна здійснити лише одну оплату для одного заявника. У випадку, якщо Вами буде здійснено кілька оплат, а дата Вашої реєстрації по першій оплаті ще не мине – по всіх наступних оплатах здійснення реєстрації буде неможливим, у зв’язку з чим Вам буде повернено кошти цих оплат.

Крок 3: На наступний робочий день після здійснення оплати, отриманий банківський код (PTN) буде активований через систему реєстрації. Статус банківського коду (PTN) можна перевірити за посиланням.

Автоматична система реєстрації призначить Вам дату й часу подачі документів, в залежності від наявності вільних місць. Зверніть увагу, що оператори колл-центру не впливають на призначені системою дату і час, і не можуть їх коригувати чи змінювати.

Крок 4: Після того, як система призначить Вам дату реєстрації, оператор колл-центру зв’яжеться з Вами у телефонному режимі з 9:00 до 21:00 з понеділка до неділі  (крім святкових днів) для подальшого підтвердження.

Крок 5: Коли оператор з Вами зв’яжеться, він поінформує про автоматично зарезервовану  дату і час подачі Вами документів у ППВА. Якщо призначена системою дата Вам підходить, будь ласка, підтвердьте її у розмові з оператором. На підставі Вашої згоди оператор затвердить дату подачі в системі. У зазначений час Вам необхідно буде особисто подати документи до ППВА.

Крок 6: Якщо запропонована дата на подачу документів не буде Вас влаштовувати, оператор відхилить запропоновану реєстрацію.

Наступна дата і час подачі документів будуть автоматично вибрані системою не раніше ніж за 7 днів від першої запропонованої дати і буде залежати від наявності вільних місць. Очікуйте наступний дзвінок від оператора колл-центру з інформацією про другу запропоновану системою дату.

Крок 7: Після повторного дзвінка з колл-центру, оператор поінформує Вас про другу автоматично зарезервовану дату і час подачі документів у ППВА. У випадку підтвердження Вами дати і часу подачі документів, реєстрація буде підтверджена оператором у системі. У призначений час Вам необхідно особисто звернутись до ППВА для подачі документів.

У випадку Вашої повторної відмови від запропонованої дати і часу подачі документів відповідний код буде деактивовано, а Вам необхідно буде звернутися до ППВА для повернення коштів.

Призначення дати реєстрації відбувається в автоматичному режимі. Оператори колл-центру чи працівники ППВА не мають впливу на призначення дати й часу і не можуть коригувати / змінювати дату самостійно. Виключно на підставі Вашого рішення запропонована дата буде прийнята або відхилена оператором колл-центру.
У випадку родини, на один номер телефону можна зареєструвати максимально 5 осіб. Кожна наступна особа з родини має подати свій власний номер телефону під час здійснення оплати. Усі члени родини повинні здійснювати подачу документів на ту ж саму категорію візи, і у той же ППВА. У випадку, якщо хтось із членів родини планує подавати документи до іншого ППВА чи на іншу категорію візи, необхідно здійснювати оплату окремо.

За номером +380 443907953 можна дізнатися про причину перенесення реєстрації, якщо з Вами попередньо не зв’язався оператор колл-центру. Зауважте, за цим номером не здійснюється реєстрація, як і не надається додаткова інформація.

Якщо після здійснення оплати, з вами не зв’язалися  протягом близько 3 днів, просимо відвідати наш сайт і перевірити статус своєї оплати (PTN) натисніть тут

Якщо статус коду є активним для реєстрації – це означає, що дату ще не зарезервовано і необхідно очікувати зміни статусу.

У випадку, якщо дата вже зарезервована, просимо очікувати на дзвінок оператора для підтвердження дати реєстрації. Додаткову інформацію можна отримати зателефонувавши у колл-центр.

Просимо звернути увагу, що особи, котрі передплатили послуги ППВА (Луцького, Харківського та Одеського КО)  до 20.01 2017 можуть здійснити реєстрацію на протязі 90 днів після здійснення оплати за попередньою процедурою на сайті за посиланням або

у колл-центрі: +38 044 5945496, +38 032 2984410, +38 032 2424564, +38 050 4193010,+ 38 067 3430480 i +38 093 1755503.

На 91 день усі передплати здійснені до 20.01.2017 будуть деактивовані.


 
 
Крок 1: З`явіться до Пункту Прийому Візових Анкет в призначений день та час подачі документів і подайте заповнену анкету разом з усіма необхідними супровідними документами відповідно до мети подорожі. Додатково обов’язково надайте оригінал чеку про оплату послуг ППВА.

Під час подачі документів Ви можете замовити додаткові послуги:
 • послугу кур’єрської доставки вашого паспорта як у день подачі документів, так і опісля
 • послугу СМС-повідомлення про стан Вашого паспорту
 • на місці в ППВА Ви маєте можливість оформити страховий поліс та зробити фото
 • послуга фотокопіювання доступна безкоштовно в ППВА
Усі додаткові послуги можуть бути замовлені за Вашим бажанням.

Крок 2: Оплатіть необхідну суму
Працівник надасть Вам квитанцію, яку Вам необхідно сплатити в касі: візовий/МПР збір оплачується готівкою у євро або в гривнях, за умови замовлення кур’єрської доставки, СМС,  фото і т.д. – збір оплачується у гривнях. Вам надається квитанція на оплату всіх платежів, що були здійснені у Пункті Прийому Візових Анкет.
Зауважте, у випадку оплати візового збору в касі банку утримується комісія банку.

Крок 3: Надайте біометричні дані
Якщо Ви подали документи на отримання візи Шенген до Польщі, Вам необхідно пройти у  спеціально створену біометричну кабіну та надати свої біометричні дані після здійснення усіх необхідних оплат.  
Якщо Ви подали документи на отримання національної візи, Вам не потрібно надавати біометричні дані.


 
 
У випадку, якщо після здійснення передплати сервісного збору, документи не були подані до ППВА, або Ваш код було деактивовано іт.д., заявник має право на здійснення повернення коштів. У такому випадку: 

 • Особисто зверніться до будь-якого ППВА.
 • Напишіть заяву на повернення коштів.
 • Як підтвердження надайте оригінал внутрішнього / закордонного паспортів, оригінал квитанції про попередню оплату сервісного збору, яку видав касир у день здійснення оплати.
 • VFS перевірить усі дані надані Вами та передасть відповідні інструкції до банків
 • Банки поінформують Вас за допомогою СМС-повідомлення про можливість отримання повернення. СМС матиме код повернення.
 • Щоб отримати кошти за попередньо сплачений збір, будь ласка, надайте в банку оригінал внутрішнього паспорта, оригінал квитанції про попередню оплату сервісного збору, яку видав касир у день здійснення оплати, або покажіть СМС
 •  Повернення коштів здійснюється від 10 робочих днів  
 • Кожен заявник має право на здійснення повторної оплати для отримання нового коду одразу після деактивації попереднього

Увага: Використання Унікального Коду для повторної реєстрації у Пункти Прийому Візових Анкет є неможливим.

Для того, щоб ознайомитися з Умовами надання послуг Пунктами Прийому Візових Анкет до Польщі – натисніть тут.

Для того, щоб ознайомитися з повним переліком ППВА в Україні, а також отримати більше інформації про територіальну компетенцію Генеральних Консульств РП в Україні натисніть тут

Увага: Використання Унікального Коду для повторної реєстрації у Пункти Прийому Візових Анкет є неможливим.


 
 


Після того, як Ви подали документи до ППВА, вони будуть передані на розгляд до відповідної Консульської установи та винесення нею відповідного рішення (протягом 6 робочих днів). Термін розгляду справ – 6 робочих днів від дати отримання Консульською установою документів, необхідних для видачі візи.

В індивідуальних випадках, особливо за необхідності проведення більш поглибленого аналізу документів, термін розгляду справи для ухвалення рішення за клопотанням про оформлення візи може бути продовжений до 30 календарних днів.

Заявникам рекомендовано подавати документи на отримання візи приблизно за 4 тижні до запланованої дати подорожі.

Як тільки опрацьовані документи будуть отримані в ППВА, Вам надійде СМС повідомлення або електронне повідомлення про статус ваших документів (у разі замовлення послуги). Також перевірити статус можна на нашому сайті або в кол-центрі.

Отримати паспорт можна кожного дня з 08:30 до 15:30. При собі необхідно мати:

Заявнику особисто: оригінал чеку про оплату, що був виданий під час подачі документів працівником ППВА, та внутрішній паспорт

Батькам за неповнолітніх дітей: оригінал чеку про оплату, що був виданий під час подачі документів працівником ППВА, внутрішній паспорт та оригінал свідоцтва про народження

Одним із подружжя: оригінал чеку про оплату, що був виданий під час подачі документів працівником ППВА, внутрішній паспорт та оригінал свідоцтва про шлюб.

У випадку, якщо Заявник не з’явився за своїм закордонним паспортом/карткою МПР до ППВА протягом 90 (дев’яноста) днів з моменту подачі візової анкети та супутніх документів до ППВА, паспорт/картку МПР буде повернуто для зберігання до Генерального Консульства Республіки Польща та для подальшої його передачі до органів МЗС України.