Все про візи
Дипломатичні представництва Республіки Польща в Україні обслуговують:

Громадян України
Іноземних громадян, що легально проживають на території України і планують проживати щонайменше протягом 6 місяців після повернення з Польщі.

Дипломатичні представництва Польщі в Україні не надають візи українським громадянам, які не проживають в Україні постійно. Будь ласка, зверніться до відповідного представництва у Вашій країні.

Нижчезазначені категорії громадян звільняються від обов’язку призначати дату та час подачі документів у кол-центрі або на веб-сайті:

- громадяни, що подорожують у зв’язку з надзвичайною ситуацією (напр., похорон, невідкладне медичне лікування);

- дипломати, що подорожують у зв’язку з офіційним візитом.

Даним заявникам необхідно звертатися безпосередньо до Консульства Польщі, для того, щоб подати свої документи.
Такі особи повинні попередньо зареєструватися на сторінці www.e-konsulat.gov.pl

Пункт Прийому Візових Анкет приймає заявки на отримання короткострокових та довгострокових віз. Закордонний паспорт має бути дійсним ще 3 місяці після дати закінчення дії візи, містити принаймні дві чисті сторінки для віз. Якщо Ваш паспорт не відповідає вищевказаним вимогам, перед подачею документів рекомендується виготовити новий.

Усі заявники, що подають документи на отримання Шенгенської візи повинні особисто звертатится до ППВА. Виключення – діти до 12 років, яким не потрібно надавати свої біометричні дані.

Заявники, які подають документи на отримання національної візи, повинні особисто звертатися до ППВА. Неособисте подання можливе лише за умови, якщо документи подаються батьками за неповнолітніх дітей (у такому випадку необхідно надати оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки)

Термін розгляду справ – 6 робочих днів від дати отримання Консульською установою документів, необхідних для видачі візи.

В індивідуальних випадках, особливо за необхідності проведення більш поглибленого аналізу документів, термін розгляду справи для ухвалення рішення за клопотанням про оформлення візи може бути продовжений до 30 календарних днів.

Заявникам рекомендовано подавати документи на отримання візи приблизно за 4 тижні до запланованої дати подорожі.

Рішення щодо вибору категорії візи, яку обирає заявник, повинно базуватися на меті поїздки до Польщі та прийматися заявником самостійно. Працівники Пункту Прийому Візових Анкет не впливають на дане рішення заявника.

Після обробки документів Консульством Польщі паспорти будуть повернені до Пункту Прийому Візових Анкет. Заявники мають можливість забрати паспорт безпосередньо у Пункті Прийому Візових Анкет або скористатися послугою кур`єрської доставки паспорта, замовивши її при подачі документів.

Під час отримання паспорта з готовою візою, заявнику необхідно перевірити чи всі дані виписані на візі та фотографія - є коректними та не містять помилок.

Наявність візи не гарантує в'їзду на територію Шенген. Остаточне рішення про в'їзд приймає Прикордонна служба.